Półkolonie letnie dla dzieci w ToruniuPółkolonie letnie dla dzieci w Toruniu.

Fascynujący świat wokół nas. Odsłona pierwsza, czyli Tajemniczy ogród

 

Nasze półkolonie nie bez przyczyny rozpoczynamy od zajrzenia w świat roślin… W końcu to nasz wspólny świat, mało tego – bez roślin nie byłoby życia na Ziemi! I kolorów. I chyba radości, nie sądzicie? Jeśli się nie zgadzacie, wyobraźcie sobie choć przez chwilę krajobraz pozbawiony zieleni oraz innych barw i kształtów, których doświadczamy dzięki roślinom. Istny kosmos! A w zasadzie Mars.
Na pierwszym turnusie KROPKOWYCH półkolonii zagłębimy się w to, co w świecie roślin najciekawsze, i zarazem najbardziej zdumiewające. Czy wiedzieliście, że drzewa umieją ze sobą rozmawiać? Mało tego, współpracować i tworzyć najprawdziwsze społeczeństwa, funkcjonujące na takich samych zasadach jak te nasze, ludzkie. Rośliny, choć niekoniecznie sugeruje to ich mało ruchliwa natura, potrafią być zmyślne, bystre i przewidujące. Nie wydaje się Wam, że to cechy, które przypisalibyśmy raczej ludziom czy zwierzętom? A jednak!
Ale dlaczego Tajemniczy ogród? Bo spróbujemy rozwikłać najbardziej osobliwe zagadki ogrodu: nad czym nachyla się nachyłek, jakie ostrogi ma ostróżka, czy nieśmiertelnik naprawdę jest nieśmiertelny i wiele, naprawdę wiele innych! Uwierzcie, tajemnic, które skrywa ogród, jest cała masa.
Podczas pierwszego turnusu półkolonii w KROPCE będziemy poznawać roślinny świat nie tylko w teorii. Sami staniemy się jego twórcami – w rzeczywistości to całkiem proste (za to jakie satysfakcjonujące!): wystarczy zasadzić drzewko czy kwiat, pielęgnować i się o nie troszczyć. No i podziwiać, bo wiedzcie, że duma z pierwszej wyhodowanej roślinki jest po prostu nieziemska! A my pokażemy dzieciom, jak jej doświadczyć, a przy okazji – mamy nadzieję – zarazić pasją do roślin.
Dlatego właśnie to od nich zaczynamy. Szanujmy je i miejmy za swoich sprzymierzeńców i przyjaciół. Bo pamiętajcie: drzewa można tulić. Liście głaskać. Mówić do traw. Przystanąć w lesie, spojrzeć pod nogi, dojrzeć maleńki żółty kwiatek. Jak ten ze zdjęcia, uchwycony wczoraj. W wielkim lesie tuż obok ruchliwej drogi. Na wyciągnięcie ręki, mały wielki świat roślin. Pełen piękna, uroku, ale i fantastycznych niespodzianek.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób zapisać się na KROPKOWE półkolonie letnie tutaj: [KLIK]

 

Najlepsze półkolonie letnie dla dzieci w Toruniu i… KROPKA!