Półkolonie letnie w Toruniu - KROPKAKROPKA – Półkolonie letnie w Toruniu

Niektórym z Was pewnie hasło Fascynujący świat wokół nas może wydać się zwykłym truizmem. Jasne, brzmi trochę jak z popularnonaukowej książki dla dzieci i młodzieży, która jest tematycznie tak szeroka, że zmieści się w niej wszystko. A w pakiecie ze wszystkim zwykle idzie… jedno wielkie nic.

A jednak! Jednak w tym haśle jest coś więcej niż to wszystko i nic. Tym czymś jest zaciekawienie, które powinno towarzyszyć nam na każdym etapie życia. Przecież to dzięki ciekawości (albo ciekawskości:)) zaczynamy chodzić, to przez nią podróżujemy, próbujemy nowych kultur, smaków, oglądamy filmy i seriale, poznajemy nowych ludzi, a potem o nich plotkujemy, to dzięki ciekawości wielcy odkrywcy dokonywali, dokonują i będzie dokonywać niesamowitych odkryć, które pchają nas do przodu.

Paradoksalnie, dzięki temu właśnie – olbrzymiemu postępowi – coraz mniej myślimy. Tak tak, prawda to. I żeby była jasność – nie protestuję przeciwko nowym technologiom, które chyba najbardziej ten postęp dziś napędzają, bo to rzecz nie tylko nieodzowna, ale też absolutnie ekscytująca. Wydaje mi się tylko, że zbyt łatwo zapominamy, że tym, co rodzi ambicje, bez których nigdy nie wynaleźlibyśmy samolotu, żarówki, mikrofali czy odkurzacza-robota (marzę o takim), jest ciekawość. A tej nie ma bez myślenia. Po to jest nam więc potrzebna filozofia, albo szerzej – humanizm.

Ale przecież nie każdy musi być filozofem! Wystarczy postarać się poznać, a może i polubić, to wszystko , co nas otacza – ludzi, przyrodę, kulturę, muzykę, wszystko, czego dotąd nie znaliśmy. Świat wokół nas, we wszystkich swoich odsłonach i wymiarach, jest naprawdę fascynujący. I każdy, absolutnie każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Jeden szybciej, drugi będzie musiał wysilić się trochę bardziej. Ostatecznie jednak przecież szukać trzeba!

KROPKA jest po to, żeby pomagać nie tyle znajdować, co właśnie szukać. Rozbudzać w dzieciach wiecznych poszukiwaczy, którzy zawsze będą ten świat lustrować wzdłuż i wszerz. Dlatego od takich półkolonii zaczynamy, z pełną premedytacją i wielką nadzieją.

I jak znamy dzieci (a trochę już znamy), to idziemy o zakład, że nie będziemy rozczarowane…

Zapraszamy zatem do udziału w pierwszym KROPKOWYM projekcie, czyli wspólnych wakacjach, z wielką pasją i radością poznawania! Półkolonie letnie w Toruniu? Pewnie! Szczegóły tutaj: [KLIK].